Polsko – niemiecka konferencja partnerstw miast w Berlinie

p1020663

Spotkanie polsko-niemieckich miast, powiatów i gmin partnerskich z okazji jubileuszu 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Polsko – niemiecka konferencja partnerstw komunalnych.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia istnienia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Niemiecko-polska historia jest naznaczona piętnem trudnej, wspólnej przeszłości. Zbliżanie się do siebie, trwałe pojednanie i wspólne rozprawienie się z przeszłością nie były i nie są oczywistością. Uczyniliśmy przy tym ważne postępy, które pozwalają nam optymistycznie i z ufnością patrzeć w przyszłość jako zaprzyjaźnionym sąsiadom i partnerom.

Właśnie miasta i gminy będące najbliżej obywateli poprzez swoje partnerstwa i współpracę znacząco wpłynęły na sukces tego procesu.

W związku z tym bardzo się cieszymy, że możemy zaprosić Państwa na Polsko-Niemiecką Konferencję Partnerstw Komunalnych, którą Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Rada Gmin i Regionów Europy zorganizują w dniu 16 listopada 2016 roku w Berlinie.

 

Celem konferencji jest docenienie dotychczasowych osiągnięć, a jednocześnie zidentyfikowanie wspólnych wyzwań, którym trzeba będzie sprostać w przyszłości, i omówienie możliwych rozwiązań. W nawiązaniu do konferencji Federalny Minister Spraw Zagranicznych dr Frank-Walter Steinmeier zaprasza na przyjęcie na cześć obywateli polskiego pochodzenia i Polaków w Niemczech.

W Konferencji z ramienia Stowarzyszenia Städtepartner Stettin  wzięły udział Krystyna Koziewicz i Ewa Maria Slaska.

Poniżej fotorelacja Krystyny Koziewicz

steinmayer1
steinmayer4 steinmayer3 steinmayer2-ewa-eichinger

steinmayer2
steinmayer5