Foto-Spotkanie wieś / miasto analogowe / cyfrowe polskie / niemieckie

Foto-Spotkanie
wieś / miasto analogowe / cyfrowe polskie / niemieckie

Wernisaż, 01.03.2019, godz. 19 
Rathaus Kreuzberg, Yorckstraße 4-11, 1 Etage 10965 Berlin
wystawa jest do 20.03.2019.
Fotografie Elżbiety Kargol i Lupo Finto nie mogą się od siebie bardziej różnić.
 
Elżbieta wystawia zdjęcia wykonane na polskiej wsi wykonane analogowo w tonacji czarno-białej, w w klasycznym formacie 2 x 3. Jako przeciwwagę dla tych klasycznych zdjęć Lupo pokazuje z obszernej kolekcji “Street-Art in Berlin”odpowiedni” kolorowy motyw wykonany w technice cyfrowej w formacie 3 x 4 na płytach Kapa.
 
Dorota Kot połączyła tych dwoje fotografików, opracowała wspólnie z nimi koncepcję i zorganizowała wystawę.
 
To wielowarstwowe spotkanie jest eksperymentem, którego celem jest pokazanie odbiorcy wielorakości i różnorodności, ale także podobieństw tych różnych gatunków fotografii. To powinno sprowokować do refleksji i uśmiechu.
 
Od 2007 roku Lupo Finto fotografuje dzieła sztuki głównie artystek i artystów anonimowych, których prace umieszczone w berlińskim pejzażu miejskim narażone są na ulotność i zniszczenie. Przy tym dodają one często barw szarej codzienności miasta i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów.
Artyści
Lupo Finto jest urodzonym berlińczykiem i (wciąż) ma ponad 50 lat.
 
Aparatów cyfrowych używa od 2003 roku, a od 2010 roku organizuje wystawy fotografii o sztuce ulicznej w Berlinie i Osnabrücku. Lupo pracuje od 2006 roku w Samorządowym Domu Kultury REGENBOGENFABRIK w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.
Elżbieta przyjechała do Berlina Zachodniego ponad 30 lat temu i tu odkryła dla siebie świat analogowej jeszcze wtedy fotografii. W poszukiwaniu motywów odwiedza Polskę i uchwytuje aparatem sceny z życia wiejskiego swojej rodziny i przyjaciół. Prawie wszystkie pokazane na wystawie prace są wywołane i wykonane własnoręcznie przez artystkę.
 
Organizacja/logistyka spotkania:
Dorota Kot
PL 0048503022818
DE 004915756603519
Inicjatywa powstała z owocnej i inspirującej współpracy Städtepartner Stettin e.V, Osteuropa-Tage 2018 oraz stowarzyszenia Progressum ze Szczecina.