Orkiestra AKADEMIA ze Szczecina w Berlinie

Jubileuszowy koncert z okazji 25-lat dobrego sąsiedztwa

akademia (2)  akademia (1)Rok 2016 jest rokiem jubileuszowym. Dwadzieścia pięć lat temu 17 czerwca 1991 roku, w Bonn został podpisany traktat polsko – niemiecki  “O dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”.
Z tej okazji Konwent Organizacji Polskich w Niemczech wspólnie z Biurem Polonii w Berlinie dla publiczności polsko-niemieckiej zorganizował Koncercie Muzyki Polskiej. W programie wykonane zostały utwory Karola Kurpińskiego, Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara w wykonaniu szczecińskiej Orkiestry Kameralnej “ACADEMIA” pod batutą prof. Bohdan Boguszewskiego.
Koncert fortepianowy E-Mol op. 11 z towarzyszeniem orkiestry wykonał młody polski pianista, finalista ostatniego konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Szymon Nehring.
Orkiestra “Academia” założona przez prof. Boguszewskiego koncertowała w wielu prestiżowych miejscach na całym świecie m.in. w Filharmonii Berlińskiej i Filharmonii Hamburskiej, w Królewskim Konserwatorium w Kopenhadze, we Włoszech i w USA (Lincoln Center i Carnegie Hall). Współpracowała z wybitnymi solistami polskimi i zagranicznymi.
Koncert został entuzjastycznie przyjety przez licznie zgromadzona publiczność.
Flyer-A5_PL