Grüne Woche – Zachodniopomorskie wina, pstrągi i miody

P1380904

 

Na targach Grüne Woche w Berlinie prezentuje się siedem firm z Pomorza Zachodniego. Spotkać można je w hali nr 11.2, w pawilonie nr 109, wyglądem nawiązującym do chaty w wiejskiej osadzie.

Na stoisku królują pstrągi, miody i lokalne przysmaki oraz tegoroczna nowość – pożywne przekąski przygotowane na bazie prażonych nasion dyni – informuje Emilia Wolf, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Od 15 do 19 stycznia odwiedzający zachodniopomorski pawilon będą mogli spróbować win z Winnicy Turnau z rocznika 2014, a także miodów z gospodarstwa pasiecznego “Buckfast”.

Od 20 do 24 stycznia swoje produkty prezentować będą kolejne firmy.

Pierogi i chleb ze smalcem

– Gości targów do odwiedzenia Zachodniopomorskiego ma zachęcić kulinarny pokaz przygotowany przez hotel Leda SPA z Kołobrzegu oraz gospodarstwo rybackie Zielenica – wyjaśnia Emilia Wolf. – Kucharze do promocji wykorzystają 100 kg świeżych oraz 50 kg wędzonych pstrągów. Z ryb oraz produktów tradycyjnych i regionalnych będą przyrządzać pyszne przekąski i dania.

Apteka “Tilia” też zaprezentuje żywność. W Berlinie będzie zachęcać zwiedzających do spróbowania malinowego miodu czy przekąsek z mieszanek nasion. Swoje produkty wystawi też pasieka “Miody Jana”.

Przez cały czas trwania targów na stoisku Pomorza Zachodniego będzie można częstować się pierogami (ruskimi, z mięsem, kapustą i grzybami), krokietami, a także chlebem ze smalcem od Spółdzielni Socjalnej Drakkar z Recławia.

Reblog

www.gazeta.pl