Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2018

7 marca  2018 roku rusza kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Polska Organizacja Turystyczna tradycyjnie uczestniczyć będzie w tym wydarzeniu. Na naszym narodowym stoisku prezentować się będzie 49 wystawców.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie to największa impreza handlowa przemysłu podróżniczego na świecie, będąca niewątpliwą atrakcją dla tysięcy zwiedzających. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie od 7 do 11 marca.

Polska Organizacja Turystyczna liczy na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu, kiedy to nasz kraj znalazł się w gronie 10 najlepszych wystawców. W tym roku na polskim stoisku narodowym o łącznej powierzchni 752 metrów kwadratowych zaprezentuje się około 40 polskich wystawców, w tym podmioty regionalne (ROT, LOT) i branżowe.

W ramach polskiego pawilonu, po raz pierwszy na targach ITB w Berlinie, zostanie zorganizowane stoisko promujące polskie usługi prozdrowotne. Stanowi ono kolejny etap realizacji przez POT Projektu w ramach pod działania 3.3.2 „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Na stoisku informacyjno-promocyjnym zaprezentuje się trzech wystawców: Olandia, Hotel Pestkownica oraz Pałac na wodzie Staniszew. Polska Organizacja Turystyczna zadbała również o obecność  doświadczonego eksperta, który dla zainteresowanych i odwiedzających polskie stoisko medyczne udzielał będzie informacji w zakresie usług prozdrowotnych świadczonych w Polsce.

Dla wszystkich gości przygotowane zostały bezpłatne materiały promocyjne – foldery i katalogi – polskich firm z branży medycznej, zainteresowanych wyjściem ze swoją ofertą na rynek niemiecki. Odwiedzający będą mogli skorzystać z bogatej oferty masaży i zabiegów na stoisku Uniejowa, zapoznać się z ofertą uzdrowisk w Kołobrzegu oraz Świnoujściu czy obiektów należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk, a także takich obiektów Interferie, Idea Spa, Medical SPA Travel Tour Operator.  Dla publiczności na scenie głównej przygotowano liczne atrakcje, m.in. prezentację Hydropolis – doświadczenia z suchym lodem oraz robota Pepper czy prezentację dotyczącą aktywnego wypoczynku w Puszczy Drawskiej.

Więcej info:

https://www.pot.gov.pl/pl

https://www.itb-berlin.de/