Międzynarodowy Zielony Tydzień – Grüne Woche

   Międzynarodowy Zielony Tydzień, Berlin 18-27 stycznia 2019

Zielony Tydzień w Berlinie jest jednym z najbardziej tradycyjnych berlińskich targów i jednym z najbardziej znanych wydarzeń w Niemczech.

Krajem partnerskim Zielonego Tygodnia 2019 jest Finlandia

Finlandia jest krajem partnerskim Zielonego Tygodnia 2019. Najbardziej na północ wysunięty kraj rolny UE przedstawia produkty z arktycznej natury i rolnictwa, a także usługi w hali 10.2.

Struktura terenu Zielonego Tygodnia

Tereny wystaw rolnych oraz hala kwiatowa z ogrodnictwem znajdują się w południowej części centrum wystawowego pod wieżą radiową. Niemiecka trasa prowadzi przez pociąg w zachodniej hali wokół letniego ogrodu, międzynarodowy przemysł spożywczy koncentruje się głównie na wschodnim pociągu hal wystawowych i hali 6.2.

Sala kwiatów

Każdego roku Sala Kwiatowa Zielonego Tygodnia jest absolutnym “obowiązkiem” dla każdego odwiedzającego. W ofercie oprócz kolorowej aranżacji ogrodowej, program ogrodniczy, pokazy ogrodowe i warto wiedzieć o ogrodnictwie miejskim. Wystawcami w hali kwiatowej (hala 9) są stowarzyszenia ogródkowe działkowe, Zentralverband Gartenbau, Zoologischer Garten Berlin i Grün Berlin GmbH. Sala Kwiatowa będzie zawierała ponad 35 000 wczesnych kwitnących pod jednym przewodnim motywem.

Ponad 80-letnia historia Zielonego Tygodnia

W międzyczasie Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie może się pochwalić ponad 80-letnią historią pełną wydarzeń. Od prostej lokalnej giełdy towarowej stały się najważniejsze międzynarodowe targi przemysłu spożywczego, rolnictwa i ogrodnictwa. Od 1926 roku ponad 72 000 wystawców ze 116 krajów zaprezentowało swoje produkty ponad 29 milionom handlowców i osobom prywatnym ze wszystkich kontynentów.

Na pierwszy rzut oka

Co: Międzynarodowy Zielony Tydzień w Berlinie
Kiedy: od 18 do 27 stycznia 2019 r
Gdzie:Messe Berlin
Bilety: bilet dzienny 14 euro, koncesje 10 euro (uczniowie i studenci)
Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00
Rozszerzone godziny: w piątek, 27 stycznia od 10 do 20 godziny