Nagrody Polonicus 2018 w Akwizgranie przyznane!

Już poraz 10-ty Jury przyznało nagrody Polonicus. Europejski Instytut Kultury i Mediów POLONICUS VoG honoruje działania i postawy prowadzące do poprawy dialogu polsko-niemieckiego w wymiarze europejskim, oraz na rzecz rozwoju kultury polskiej w Europie.

Wręczając tę nagrodę, europejska Polonia chce wyrazić swoją wdzięczność i szacunek za wyjątkowe zaangażowanie na rzecz integracji i wzbogacenia życia Polaków w Europie. Laureatami  tegorocznej nagrody POLONICUS są znane i szanowane przez europejską Polonię osobistości:

Prof. Rita Süsmuth, niemiecki polityk, przewodnicząca Bundestagu a.D., wieloletnia  przewodnicząca kuratorium Związku Niemiecko-Polskich Towarzystw w Berlinie oraz Prezydent Niemieckiego Instytutu Polskiego w Darmstadt, za jej znaczący wkład w dialog niemiecko-polski w aspekcie integracji europejskiej.

 

Benedykt i Róża Frąckiewicz, dyrygent z pierwszą solistką Chóru Benedictus e.V. z Wupertalu, za animację życia organizacji polskich oraz utrzymanie tradycji Chórów Polskich w Niemczech.

Jerzy Owsiak, społecznik, założyciel i prezes Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, organizator corocznego Finału WOŚP oraz Przystanku Woodstock, za jego wybitne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Nagrodę Honorową za całokształt działalności odbierze wybitny polski i europejski polityk Donald Tusk, były Premier RP i od 2014 roku  Przewodniczący Rady Unii Europejskiej.

 

 Gala Polonii oraz wręczenie nagród POLONICUS 2018 odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia br. w historycznej Sali Koronacyjnej w akwizgrańskim ratuszu. Muzyczną oprawę wieczoru zapewni wspólny występ Chórów Polskiej Misji Katolickiej z Aachen i Benedictus e.V. Wuppertalu.

Chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej Gali Polonii prosimy o zgłaszanie się mailem na adres info@polonicus.info do 10 kwietnia br. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia, wstęp za okazaniem imiennego zaproszenia.

Tegoroczna Gala Polonii zorganizowana przez Polregio e.V. oraz Europejski Instytut Kultury i Mediów Polonicus VoG, przy współpracy z Europejską Unią Wspólnot Polonijnych, finansowana jest przez Pełnomocnika Rządu Federalnego ds Kultury i Mediów.

Wiesław Lewicki
Przewodniczący Jury Nagrody POLONICUS

Aachen, dnia 20. lutego 2018

Info: www.institut-polonicus.eu

 

Zgłoszenie: Formularz zgłoszenia PDF

Wnioski o akredytację medialną na adres: info@polonicus.info  

 

P.S. :  Możesz wesprzeć nasze Projekty, wpłatą dowolnej kwoty na cele statutowe: 

     Polregio e.V.,   Sparkasse Aachen, IBAN DE51 3905 0000 1070 1041 51

Na życzenie wystawiamy “Spendenbescheinigung” dla “Finanzamt“. Dziękujemy 😊