Nagroda, książka, mapa metra

banner

Moi drodzy przyjaciele, wczoraj czyli 14 stycznia podczas Koncertu Noworocznego otrzymałam nagrodę Polonii za działania na rzecz Polonii, Najlepsza z najlepszych. Oczywiście cieszę się, ale też myślę o niej lekko zażenowana. Wiem, że mi się jakoś tam należy, zgoda, ale wiem też, tak naprawdę, że my, ci zaangażowani, robimy różne rzeczy, bo inaczej nie możemy, bo musimy coś robić i, co tu dużo gadać, nie umiemy usiedzieć na miejscu, na przykład na kanapie przed telewizorem. No to robimy, ale jak dostajemy nagrodę, to nachodzi nas myśl, ale za co to, to tak jakby przyznano nagrodę dla sójki za niebieskie piórko w skrzydle, dla kota, że mruczy, dla Ewy Marii Slaskiej, bo inaczej nie umie….

Jest to nagroda za działalność na rzecz naszego Stowarzyszenia, a to może się poszczycić piękną wydaną właśnie książką.

ksiazka

Książka kosztuje 5 euro i można zamówić (wtedy proszę doliczyć 3 euro za przesyłkę) lub kupić u nas w biurze w ratuszu Kreuzberg (Yorkstr 4-11, 10965 Berlin, pok. 912).

Inne nasze “dzieło”, mapę metra z oznaczonymi polskimi punktami gastronomicznymi, można póki co zładować tu. Gdy zostanie już wreszcie wydrukowana, to też ją będzie można dostać u nas w biurze.

mapka

mapametra-przepisy