Nasze spotkanie bożonarodzeniowe

przezgranice-weihnachtsfeierSpotkanie odbyło się 16 grudnia 2016 roku tradycyjnie juz w kawiarni AWo (Arbeiterwohlfahrt czyli Organizacji Pomocy Społecznej dla Pracowników – najstarszej i najbardziej szacownej organizacji charytatywnej w Niemczech). Przyjechali liczni goście ze Szczecina, był Zarząd Stowarzyszenia w komplecie i mnóstwo naszych członków i współpracowników. Współpracownik to dumne słowo, ale nie oznacza, że kogoś zatrudniamy – oznacza niestety jedynie, że oni dla nas społecznie pracują, a my im nie płacimy,

Dziękujemy za wspaniałą współpracę w tym roku:

Nadiezda Kurthewa
Plamena Malewa
Anina Takeff
Michał Krenz
Christine Ziegler
Frank Körner
Franz Eichinger
Silvia Stüber
Jochen Schmidt
Krystyna Koziewicz

Podczas spotkania prezentowaliśmy mapkę berlińskiego metra z zaznaczonymi polskimi lokalami gastronomicznymi, przygotowaną przez Dorotę Kot z tekstami Janiny Kowalskiej oraz naszą cudowną, długo wyczekiwaną książkę napisaną przez Ewę Marię Slaską i Michała Rembasa, a opracowaną graficznie przez Michała Krenza.

Nie umarłem – Ich bin nicht tot
Polskie groby w Berlinie i niemieckie w Szczecinie
Polnische Gräber in Berlin und deutsche in Stettin

Ponadto było pyszne jedzenie, wspólne śpiewanie kolęd pod kierownictwem Brigitte, świetna muzyka na dwa akordeony – jeden ze Szczecina i jeden z Berlina – oraz masa prezentów roznoszonych przez co najmniej trzech Mikołajów!

Zdjęcia Silvia Stüber