Polonia Berlin – “Polski rynek sztuki “

Wykład UTP Polski rynek sztuki “ ,wygłosi Kama Zboralska– dziennikarka, kuratorka wystaw. Przewodnicząca Rady Programowej pięciu ostatnich edycji Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie .
Autorka cyklu książek oraz licznych tekstów propagujących sztukę współczesną m.in. w „Rzeczpospolitej”, „businessman.pl”, „Wprost”, „    Manager Magazine”, „Pani”.
Jest kuratorką Galerii (-1), należy do grona inicjatorów powołania w Centrum Olimpijskim Galerii Sztuki (-1). Współautorka „Kompasu Sztuki” i „Kompasu Młodej Sztuki”
Prowadzi wykłady na temat rynku sztuki m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.Piątek 13.04.2018 o godz. 18.00 (z tłumaczeniem symultanicznym na niemiecki).

Polski rynek sztuki omówiony będzie w kontekście rynku galeryjnego i aukcyjnego. Jak powstawał, kto jest liderem. Zostaną zaprezentowani artyści Kompasu Sztuki i Kompasu Młodej Sztuki – jedynych tego typu rankingów,
które ukazują się od 10 lat na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, w dziale „Moje pieniądze”. Tworzony jest przez około 80 czołowych galerii sztuki współczesnej, prywatnych i publicznych. Wśród nich są oczywiście artyści zdobywający
międzynarodowe nagrody m.in. w Berlinie.

Moderacja: prof. UAM dr hab. Brigitta Helbig- Mischewski.

Po wykładzie ok. godz. 19.30
W ramch Galerii UTP swoje prace przedstawi Dorota K. Samborski
Wprowadzenie: dr Piotr Olszówka
Miejsce: Humboldt-Universität zu Berlin, Unter den Linden 6, sala 2094
Po wykładzie będzie okazja do rozmów przy lampce wina i preclach.