Spacer fotograficzny po Berlinie – relacja 2

29 listopada odbył się nasz pierwszy i nie ostatni fotospacer po Berlinie.

Spotkaliśmy się na Alexanderplatz pod Zegarem Światowym – Weltzeituhr o godz.10:30.

Z naszego partnerskiego miasta Szczecin przybyła kilkunastoosobowa foto-grupa, berlińczycy również nie zawiedli, co widać na zdjęciach.

Pogoda listopadowa, niestety słońce nie dopisało, wprost przeciwnie pod koniec spaceru zaczęło padać, za to humory na wspólne uwiecznienie miasta i integrację polsko-niemiecką miał każdy z nas. Oprowadzał nas po mieście Paweł Górski – przewodnik z zamiłowania, tłumaczyła na język niemiecki nasza niezastąpiona Przewodnicząca Zarządu – Ewa Maria Slaska. Przepyszny obiad w formie bufetu zjedliśmy przy Checkpoint Charlie w restauracji Casa Italia.

Nasza trasa: Alexanderplatz, Czerwony Ratusz, Nikolai Viertel, St. Hedwigs-Kathedrale, Gendarmenmarkt, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz, Brama Brandenburska oraz Bundestag znany wszystkim jako Reichstag.

Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć od uczestników, nie wszystkie zamieszczamy na stronie ale wiele z nich weźmie udział w konkursie zorganizowanym przez Städtepartner Stettin i Klub Skolwin oraz wystawione zostaną na wystawie w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim za sympatycznie spędzoną niedzielę.

fotogrupa1afotogrupa2afotogrupa3a