wieś / miasto analogowe / cyfrowe polskie / niemieckie

Foto-spotkanie

Elżbieta Kargol / Lupo Finto

wieś / miasto        analogowe / cyfrowe        polskie / niemieckie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin
10. Listopada 2018  Start: 17:00

 

Fotografie Elżbiety Kargol i Lupo Finto nie mogą się od siebie bardziej różnić.

Elżbieta wystawia zdjęcia wykonane na polskiej wsi wykonane analogowo w tonacji czarno-białej, w w klasycznym formacie 2 x 3. Jako przeciwwagę dla tych klasycznych zdjęć Lupo pokazuje z obszernej kolekcji “Street-Art in Berlin”odpowiedni” kolorowy motyw wykonany w technice cyfrowej w formacie 3 x 4 na płytach Kapa.

Dorota Kot połączyła tych dwoje fotografików, opracowała wspólnie z nimi koncepcję i zorganizowała wystawę.

To wielowarstwowe spotkanie jest eksperymentem, którego celem jest pokazanie odbiorcy wielorakości i różnorodności, ale także podobieństw tych różnych gatunków fotografii. To powinno sprowokować do refleksji i uśmiechu.

Od 2007 roku Lupo Finto fotografuje dzieła sztuki głównie artystek i artystów anonimowych, których prace umieszczone w berlińskim pejzażu miejskim narażone są na ulotność i zniszczenie. Przy tym dodają one często barw szarej codzienności miasta i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów.

 

Lupo Finto jest urodzonym berlińczykiem i (wciąż) ma ponad 50 lat.

Aparatów cyfrowych używa od 2003 roku, a od 2010 roku organizuje wystawy fotografii o sztuce ulicznej w Berlinie i Osnabrücku. Lupo pracuje od 2006 roku w Samorządowym Domu Kultury REGENBOGENFABRIK w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

“Chciałbym serdecznie podziękować artystom sztuki “Street-Art“, którzy podarowali mi wiele wspaniałych chwil w tym niekiedy ponurym mieście.“

 Kontakt: lupofinto@gmx.de

 

Elżbieta przyjechała do Berlina Zachodniego ponad 30 lat temu i tu odkryła dla siebie świat analogowej jeszcze wtedy fotografii. W poszukiwaniu motywów odwiedza Polskę i uchwytuje aparatem sceny z życia wiejskiego swojej rodziny i przyjaciół.  Prawie wszystkie pokazane na wystawie prace są wywołane i wykonane własnoręcznie przez artystkę.

Kontakt: e.kargol@web.de

 

Organizacja/logistyka spotkania:
Dorota Kot
aktywnie.prs@gmail.com
PL 0048503022818
DE 004915756603519
Inicjatywa powstała z owocnej i inspirującej współpracy Städtepartner Stettin e.VOsteuropa-Tage 2018 oraz stowarzyszenia Progressum ze Szczecina.
Szczególne podziękowania dla gospodarza  Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia